Jarní prázdniny 2022

Vážení přátelé, kamarádi, děti a rodiče,

Spolek DUFA si po jednoroční pauze opět připravil pobytové jarní prázdniny na horách. Ideální možnost jak strávit týden volna ve škole. V minulých letech jsme se jezdívali do Jizerek a i v tomto roce těmto horám zachováme věrnost. Lokalita je ideální pro zimní vyžití se sněhem i bez sněhu. V blízkosti chaty jsou sjezdovky, turistické stezky a to vše v krásné přírodě Jizerských hor. Pro děti je pak připraven aktivní program nejen na sjezdovce, ale i mimo kopec, plný zábavných her, spousty zábavy a nových zážitků a kamarádů.

Termín: 12.3. – 18. 3. 2022
Místo: Lyžařské středisko: Rejdice, U Čápa, Černá říčka
Ubytování: Horní chalupa, Polubný
Cena: 5400,- bez skipasu, skipas 2000,-
Odjezd: 13:00 z konečné autobusových linek, stanice Letňany
Příjezd: 15:00 na stejné místo jako odjezd

Tento týden nebude jen o lyžování, sněhu si společně užijeme dost a dost. Mimo lyžování si uděláme výlet po okolí. Jako ideální jeví krásný výlet na rozhlednu Štěpánka nebo muzeum hraček. Na sněhu se dá dělat mnohem více než lyžovat, ale lyže budou samo sebou hlavní náplní. O vaše lyžařské dovednosti se postarají instruktoři Fanda a Dušan, které můžete znát z našich letních táborů. Fanda je rozený komik, který nezkazí žádnou legraci a pro děti má vždy něco zajímavého připravené.

Jarního tábora se můžou zúčastnit jak lyžaři, tak i začátečníci. Na začátku kurzu se rozdělíme podle výkonnosti do skupin, a podle nich budeme buď zdokonalovat váš um, či pracovat na prvních začátcích na lyžích! Prvotní rozdělení není konečné, první den nemusí vždy dítě podat ten nejlepší výkon, takže pozdější přesun je možný. Děti jsou do oddílu rozděleni podle výkonnosti, nikoliv podle kamarádství. Společného času si užijí dost a dost.

Lyžování:
Pro naše jarní prázdniny si vždy vybíráme menší lyžařská střediska, je tu mnohem větší klid na naší výuku a program, než na přeplněných velkých skyareálech. V okolí chalupy kterou jsme si vybrali se nachází několik malých středisek, přesně takových jak nám vyhovují. Rejdice, U Čápa, Černá říčka a mnoho dalších. Kdyby bylo potřeba tak se v dojezdové vzdálenosti nachází Harrachov, Rokytnice. Většina z nich v dnešní době má umělé zasněžování, takže i při nepříznivých klimatických podmínkách by sníh měl být. Ale samozřejmě přírodě neporučíte.

Program:
Hlavní náplní těchto dní je samozřejmě lyžování, ale co potom? Co večer? Nedílnou součástí je také teoretická příprava na sjezdovce. Základem všeho je lyžařské desatero, které je nutné znát a řídit se jím. Názorně si vysvětlíme všechny součásti lyžařské výbavy, její správné používání a základní servis a údržba. Názorná ukázka začíná u správně oblečených ponožek a správně zapnutých lyžařských bot, až po vhodné oblečení. U videa si ukážeme správně provádění lyžarských cviků a metodiky základního oblouku v pluhu, oblouku z pluhu a carvingový oblouk. Během lyžovaní natáčíme videa všech účastníků a večer si je společně probereme probereme chyby nebo naopak vyzdvihneme správné cviky. Samozřejmě nebude chybět bobování, koulování a v době osobního volna se bude stavět sněhulák.

Stravování:
Jak na našich táborech, tak i na jarních prázdninách si kuchyň zajišťujeme samy. Snídaně, oběd, večeře, svačina a čaj na sjezdovce. Drobná omezení ve stravě jsme schopni zvládnout, ale každopádně vždy je nutná konzultace.

Ubytování:
Horní chata Polubný, K dispozici je 9 ložnic, 6 x koupelna s WC a sprchovým koutem, společenská místnost s krbem a jídelnou je dostatečně veliká, pro večerní společný program, plně vybavená kuchyň.
Kapacita je 25 účastníků, při přihlášení méně jak 15 dětí si provozovatel vyhrazuje právo akci zrušit. Děti různého pohlaví není možné společně ubytovat.

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, můžete využít náš email Ldtdufa@gmail.com nebo telefon 728824374

těšíme se na vás DUFA crew

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.