Jarní prázdniny 2024

Vážení přátelé, kamarádi, děti a rodiče,

Spolek DUFA si pro vás opět připravil pobytové jarní prázdniny na horách. Pro děti je nejen na sjezdovce, ale i mimo kopec připraven bohatý program plný her, výletů, spousty zábavy, nových zážitků a kamarádů. Dětem se budou na svahu věnovat zkušení instruktoři. To vše v malebném prostředí Krkonoš, kousek od Harrachova. 

Termín prázdnin: 3. - 9. 2. 2024 kapacita 30 osob
Místo: Rejdice – Příchovice
Ubytování: Chata U kapličky
Cena:: 5550,- bez skipasu, skipas 2500,-
Odjezd: Z konečné autobusových linek, stanice Letňany
Příjezd: Stejné místo jako odjezd

Jarního tábora se můžou zúčastnit jak lyžaři, tak i začátečníci, starší deseti let. Na začátku kurzu naši instruktoři rozdělí děti podle výkonnosti do skupin, ve kterých budou nadále zdokonalovat svůj um či pracovat na prvních začátcích na lyžích! Prvotní rozdělení není konečné, první den nemusí vždy dítě podat ten nejlepší výkon, takže pozdější přesun je samozřejmě možný. Děti jsou do oddílu rozděleni podle výkonnosti, nikoliv podle kamarádství. Společného času si užijí dost a dost.

Lyžování:
Pro naše jarní prázdniny si vždy vybíráme menší lyžařská střediska. Je tu mnohem větší klid na naši výuku a program než na přeplněných velkých skiareálech. Zároveň se ale není třeba bát, že bychom se celý týden plácali na malém kopečku. Okolní kopce jsou vhodné pro různé úrovně lyžařů. Na své si tak přijdou jak začátečníci, tak i zkušenější borci.

Program:
Hlavní náplní těchto dní je samozřejmě lyžování, ale co potom? Co večer? Nedílnou součástí je také teoretická příprava. Základem všeho je lyžařské desatero, které je nutné znát a řídit se jím. Názorně si vysvětlíme všechny součásti lyžařské výbavy, její správné používání a základní servis a údržbu. Názorná ukázka začíná u správně oblečených ponožek, přes vhodné oblečení až po správné zapnutí přeskáčů a kontrolu lyží. U videí si pak ukážeme správně provádění lyžařských cviků. Během lyžovaní natáčíme videa všech účastníků a večer si je společně promítneme, probereme chyby nebo naopak vyzdvihneme správné cviky. Účastníci se ale nemusí bát, že po návratu ze sjezdovky si budou připadat jako ve večerní škole. Pro děti bude připravena mnoho her a společenských aktivit pro zábavu i k utužení kolektivu. Samozřejmě nebude chybět bobování, koulování, stavění sněhuláka a vše ostatní, co k zimnímu výletu patří. 

Stravování:
V ubytování je zajištěná plná penze.

Ubytování:
Chata U kapličky se nachází v obci Rejdice – Příchovice. Celou budovu máme pronajatou pouze pro sebe, bez jiných hostů. Základní kapacita ubytování je 36 lůžek. Součástí je velká jídelna, která bude zároveň sloužit jako společenská místnost pro společné aktivity. V chatě se nachází i další společné prostory s posezením. Okolo chaty je také velký otevřený prostor jako dělaný pro nejrůznější venkovní hry a aktivity. 

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, můžete využít náš email Ldtdufa@gmail.com

těšíme se na vás DUFA crew

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.