Jarní prázdniny 2024

Přihlašování se spustí v září 2023

 

Vážení přátelé, kamarádi, děti a rodiče,

Spolek DUFA si pro vás opět připravil pobytové jarní prázdniny na horách. Pro děti je nejen na sjezdovce, ale i mimo kopec připraven bohatý program plný her, výletů, spousty zábavy a nových zážitků a kamarádů. Sjezdovka prakticky hned u chaty, a dětem se budou na svahu věnovat zkušení instruktoři. To vše v malebném prostředí Krušných hor. 

 

1.Termín prázdnin: 4. - 10. 2. 2024 kapacita 30 osob
2.Termín prázdnin: 10. -16. 2. 2014 kapacita 30 osob
Místo: Sportcentrum Bouřňák Sova
Ubytování: Chata Sova
Cena: 5250,- bez skipasu, skipas 2500,-
Odjezd: Z konečné autobusových linek, stanice Letňany
Příjezd: Stejné místo jako odjezd

Tento týden nebude jen o lyžování, sněhu si společně užijeme dost a dost. Mimo lyžování si uděláme výlet po okolí. Na sněhu se dá dělat mnohem více než lyžovat, ale lyže budou samo sebou hlavní náplní. O vaše lyžařské dovednosti se postarají školení instruktoři v čele s Fandou,  kterého můžete znát z našich letních táborů. Fanda je rozený komik, který nezkazí žádnou legraci a pro děti má vždy něco zajímavého připravené.

Jarního tábora se můžou zúčastnit jak lyžaři, tak i začátečníci. Na začátku kurzu se rozdělíme podle výkonnosti do skupin, a podle nich budeme buď zdokonalovat váš um, či pracovat na prvních začátcích na lyžích! Prvotní rozdělení není konečné, první den nemusí vždy dítě podat ten nejlepší výkon, takže pozdější přesun je samozřejmě možný. Děti jsou do oddílu rozděleni podle výkonnosti, nikoliv podle kamarádství. Společného času si užijí dost a dost.

Lyžování:
Pro naše jarní prázdniny si vždy vybíráme menší lyžařská střediska, je tu mnohem větší klid na naší výuku a program, než na přeplněných velkých skiareálech. Areál Bouřňák je relativně klidné místo, přeste ale nabízí vícero sjezdovek s různými stupni obtížnosti, vhodnými pro rozdílné úrovně lyžařů. Na své si tak přijhou jak začátečníci, tak i zkušenější borci. 

Program:
Hlavní náplní těchto dní je samozřejmě lyžování, ale co potom? Co večer? Nedílnou součástí je také teoretická příprava na sjezdovce. Základem všeho je lyžařské desatero, které je nutné znát a řídit se jím. Názorně si vysvětlíme všechny součásti lyžařské výbavy, její správné používání a základní servis a údržbu. Názorná ukázka začíná u správně oblečených ponožek, přes vhodné oblečení až po správné zapnutí přeskáčů a kontrolu lyží. U videa si ukážeme správně provádění lyžarských cviků, metodiky základního oblouku v pluhu, oblouku z pluhu a carvingový oblouk. Během lyžovaní natáčíme videa všech účastníků a večer si je společně promítneme, probereme chyby nebo naopak vyzdvihneme správné cviky. Účastníci se nemusí bát, že po nárvatu ze sjezdovky si budpu připadat jako ve večerní škole. Pro děti bude připravena i řada her a společenských aktivit pro zábavu i k utužení kolektivu. Samozřejmě nebude chybět bobování, koulování, stavění sněhuláka a vše ostatní, co k zimnímu výletu patří. 

Stravování:
V ubytování je zajištěná plná penze. 

Ubytování:
Chata sova se nachází na úpatí kopce Bouřňák, na který se bude chodit lyžovat. Celou budovu máme pronajatou poze pro sebe, bez jiných hostů. Základní kapacita ubytování je 35 lůžek + v případě potřey přistýlky. Součástí je velká jídelna, která bude zároveň slpužit jako společenská místnost pro společné aktivity. V chatě se nachází i dlaší společné prostory s posezením. K chatě patří také velká oplocená zahrada, kde se dají hrát různé venkovní hry. 

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, můžete využít náš email Ldtdufa@gmail.com

těšíme se na vás DUFA crew

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.