Výlet historickým autobusem do Muzea dopravního podniku v Praze

Retro výlet za historií pražské městské hromadné dopravy lze uskutečnit jako dopolední nebo odpolední program pro školky a školy v termínu od dubna do června.

 

Program

Ve zvoleném termínu přistavíme ke školce/škole historický autobus Karosa ŠL 11 z roku 1976 s řidičem a průvodčím v dobových uniformách. Pro děti jsou připraveny jízdenky, které se rozdají před vstupem do autobusu, aby se mohli při kontrole prokázat platným jízdním dokladem. Než se dojede do vozovny Střešovice průvodčí bude kontrolovat a dobovými kleštěmi označovat jízdenky, pozor,  černé pasažéry nebereme…

Po příjezdu do muzea se zpravidla dělá pauza na svačinu a toaletu. Následuje samotná exkurze v muzeu, která začíná přivítáním a úvodním slovem o muzeu. Program začíná vyprávěním o vzniku městské hromadné dopravy, přechází se od nejstarších exponátů po nejnovější. V muzeu jsou zastoupeny všechny typy dopravních prostředků od tramvají, metra, trolejbusů, autobusů, opravárenských vozů, kolejové techniky přes nezbytné doplňky, které patří k městské hromadné dopravě. Povídání o exponátech je upravena podle věku dětí, tak aby je zaujalo a exkurze je bavila. 

Pro předškoláky je vyprávění o muzeu DP zpestřeno hledáním tří trpaslíků, kteří se starají o chod muzea. Ke každému z nich se váže příběh, o kterém si něco řekneme. Pro školáky exkurze probíhá s jednoduchou historickou posloupností, výklad probíhá zábavně a vesele.

Během prohlídky je možné se zastavit a dojít na WC, na konci exkurze je možné se u autobusu vyfotografovat, poté následuje odjezd zpět k místu nástupu.

Délka exkurze: Pro školky cca 1 hodina, pro školy cca 1,5 hodiny
Maximální počet osob: 45 osob
Termín: 1. duben – 25. červen
Cena: 5990,-
V ceně: Cesta autobusem tam a zpět, prohlídka muzea, průvodce

 V případě zájmu nás prosím kontaktujte na emailu ldtdufa@gmail.com.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.